October 27 2016 23:31:26
Menu główne
Aktualności
Kontakt
Polityka prywatności
Nauczyciele
Szkolna galeria
Samorząd Uczniowski
BIP

Z życia szkoły
O nas
Promocja szkoły
Filmy
Projekty
Biblioteka
Kalendarium
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zielona Flaga
Zielona Flaga
Dekalog ekologiczny G3
PROJEKTY, PROGRAMY EDUKACYJNE
BIORÓŻNORODNOŚĆ POLSKI
TRZYMAJ FORMĘ
BIP Urzędu Miejskiego
Urząd Miejski w Bielawie
WYDARZENIA

8 Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole

Za nami cykl spotkań i warsztatów przeprowadzonych w ramach8 OgólnopolskiegoTygodnia Kariery, którego tegoroczna edycja, odbywająca się w dniach 17-23.10.2016r., przebiegała pod hasłem „Bądź autorem własnej kariery”. Celem tej akcji było propagowanie świadomego wyboru własnej ścieżki kariery. 19 i 21 X 2016r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych z udziałem zaproszonych gości. Pani Joanna Kosowska , - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie, opowiadała młodzieży „Jak trafnie wybrać zawód” oraz przedstawiła „Zawody przyszłości”. Inspektor Krzysztof Stefański z Gminnego Centrum Informacji , omówił sytuację i perspektywy na obecnym rynku pracy rozważając czy jest to już „Rynek pracowników czy nadal pracodawców”. Pani Dorota Matejaszek – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy, Filia w Bielawie , - przekazała ważne informacje na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy i zwróciła uwagę, na jakie zawody jest obecnie największe zapotrzebowanie, a w których podaż przewyższa popyt. Warsztaty wzbogaciły wiedzę uczniów dotyczącą planowania własnej drogi zawodowej. Mamy nadzieję, że przyczyniły się do rozbudzenia refleksji nad własną przyszłością.

Szkolny doradca zawodowy
Ewa Obacz

zobacz zdjęcia
WYDARZENIA

Rękodzielniczki w październiku

Zgodnie z planem październikowe spotkanie „Rękodzielniczek” dotyczyło zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika, wiklina) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru
z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. My ozdabiałyśmy słoiki
i puszki. Wykorzystałyśmy papierowe serwetki ze wzorami kwiatowymi. Powstało wiele oryginalnych prac. Zapraszamy na spotkanie w listopadzie.
Katarzyna Wałowska

zobacz zdjęcia
Z KARTKI KALENDARZA

Wspólne Świętowanie
W poniedziałek 03.10 odbyły się w "Otrzęsiny Pierwszaków". Uczniowie klasy pierwszej musieli stawić czoła różnym zadaniom, zarówno intelektualnym jak i sprawnościowym. Dopiero po ich wykonaniu mogli przejść przez bramę G3 na "gimnazjalną stronę mocy". Po złożeniu ślubowania uczniowie klasy pierwszej wstąpili oficjalnie w szeregi naszej społeczności uczniowskiej. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. W nagrodę za swoje zmagania, Pierwszaki otrzymały od Pani Dyrektor upominki.

Nasza szkolna społeczność nie zapomniała również o niedawnym, jakże ważnym święcie - Dniu Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny złożyły „MĘŻCZYZNOM” najserdeczniejsze życzenia. Panowie, by potwierdzić, że są zdolni do wszystkiego, odtańczyli, z wielką gracją i powabem, „Jezioro łabędzie”. Natomiast grupa teatralna „Studio G3” przedstawiła skecz kabaretu Hrabi „Dzień Mężczyzny”. Cóż, pozostaje życzyć panom, by nigdy nie spotkali na swej drodze pani Windzi…. tzn. Wandzi.
Imprezę przygotowali uczniowie klasy 2a i 2 b oraz 3b (opiekunowie : p.Męcik, p. Pasternak)
A.Męcik, E. Paluch


zobacz zdjęcia
WYDARZENIA
G3 propaguje ideę wolontariatu!

W dniu 20 września 2016 roku uczniowie z Gimnazjum Ekologicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Dzierżoniowskiego Centrum Wolontariatu w ramach obchodów Dnia Wolontariatu.
Dzierżoniowskim Centrum Wolontariatu przy CAS które powstało z potrzeby propagowania idei wolontariatu wśród mieszkańców Dzierżoniowa. Osoby zainteresowane wolontariatem oraz instytucje mogące przyjąć wolontariuszy często nie mają podstawowej wiedzy z zakresu praw i obowiązków wolontariusza, możliwych zadań jakie można wykonywać w ramach wolontariatu. Ważne i potrzebne jest także stworzenie i prowadzenie bazy wolontariatu, w której gromadzone będą dane o wolontariuszach, by sprawnie pośredniczyć między nimi a instytucjami i organizacjami, które potrzebują ich wsparcia i są w stanie wykorzystać ich preferencje, zasoby.
Pani Renata Madziara reprezentując CAS w Dzierżoniowie przygotowała ofertę w postaci prezentacji multimedialnej oraz dyskusji z uczniami, w której mogli wymienić się poglądami dotyczącymi wolontariatu. Po prelekcji odbyły się rozmowy indywidualne z uczniami chcącymi zostać wolontariuszem. Jak się okazało w naszej szkole znaleźli się chętni i powstanie grupa, która zamierza „pomagać pełną parą”. Obchody Dnia Wolontariatu w gimnazjum to początek mamy nadzieję owocnej współpracy, która przyniesie wiele satysfakcji obu stronom. Już niebawem kolejne spotkania.
Magdalena Sztandar, Katarzyna Stróżak

WYDARZENIA

Pierwsze w tym roku spotkanie „Rękodzielniczek” składało się z dwóch części. W pierwszej przygotowałyśmy zaproszenia dla gości na V Olimpiadę Integracyjną. W drugiej części naszego spotkania tworzyłyśmy kartki okolicznościowe. Korzystałyśmy z ozdobnych dziurkaczy i użyłyśmy ażurowych papierowych serwetek, dzięki którym nasze prace nabrały ciekawego i oryginalnego charakteru. Czas minął nam jak zwykle bardzo szybko i powstało wiele ciekawych prac. Na spotkaniu październikowym planujemy ozdabianie przedmiotów techniką decoupage. Zapraszamy.

Katarzyna Wałowska

zobacz zdjęcia
WYDARZENIA

21 września w naszym gimnazjum odbyła się V Olimpiada Integracyjna Przedmiotowo - Sportowa. Gościliśmy reprezentantów ze szkół integracyjnych z całego powiatu. Wśród zaproszonych gości obecni byli: zastępca burmistrza Małgorzata Greiner i dyrektor MZPO Ewa Kowalik. Po uroczystym otwarciu imprezy rozpoczęły się konkurencje sportowe i przedmiotowe. Wszyscy zawodnicy dzielnie rywalizowali na boisku. W tym roku uczniowie, oprócz umiejętności sportowych, musieli wykazać się wiedzą z przyrody, języka niemieckiego oraz zdolnościami plastycznymi.
Dużym zainteresowaniem wśród uczestników tegorocznej olimpiady cieszyło się stanowisko strzeleckie. Każdy mógł spróbować swoich sił, strzelając do celu z markera paintballowego. Po podsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji, nadszedł czas na uhonorowanie zwycięskich drużyn. W kategorii szkół podstawowych I m-ce zdobyła drużyna ze Szkoły nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Dzierżoniowa a w kategorii szkół gimnazjalnych I m-ce drużyna z Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Dzierżoniowa, II m-ce Ekologiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Bielawy, III m-ce Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Dzierżoniowa
Po wręczeniu pucharów, medali oraz dyplomów wszyscy uczestnicy spędzili miło czas przy ognisku piekąc kiełbaski.


zobacz zdjęcia
WYDARZENIA

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 września 2016 roku (czwartek) godzina 9:00

WYCIECZKA
PODRÓŻ NIEKONWENCJONALNA

Ta wycieczka była inna niż wszystkie. Przygoda uczniów Gimnazjum nr 3 w Bielawie rozpoczęła się 2 czerwca na lotnisku we Wrocławiu. To właśnie tam młodzież przesiadła się z busa do …… samolotu. Potem krótki, czterdziestominutowy, lecz pełen niezapomnianych wrażeń lot do stolicy. Kolejny środek lokomocji, metro, doprowadził podróżnych do centrum Warszawy. Dalej, już na nogach m.in. zwiedzanie Łazienek, spacer po Ogrodzie Saskim, przechadzka Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego.
Kolejny dzień – to następna dawka niesamowitych wrażeń. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik, a tam profesjonalne ćwiczenia laboratoryjne oraz swobodne, zgodne z zainteresowaniami testowanie kilkuset eksponatów.
Jak najlepiej zakończyć niesamowitą wycieczkę? Oczywiście kolejnym, rzadko używanym przez nas środkiem lokomocji. Tym razem był to pociąg Intercity relacji Warszawa- Wrocław.


KONKURSY


II Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej
WYDARZENIA

Rękodzielniczki obchodzą trzecie urodziny
Od trzech lat w naszej szkole działa koło „Rękodzielniczki”. W spotkaniach odbywających się raz w miesiącu biorą udział uczennice z różnych klas. Rękodzielniczki, jak łatwo się domyślić, tworzą rękodzieło, czyli oryginalne, nieszablonowe i wyjątkowe wyroby artystyczne. Najczęściej są to kartki na różne okazje, m.in. święta, walentynki, urodziny, imieniny. Dziewczyny próbowały już różnych technik, np. decoupage, quillingu oraz papierowej wikliny. Na ostatnim w tym roku spotkaniu uczestniczki przygotowały kartki okolicznościowe i antyramę ze zdjęciami pokazującymi prace z całego roku szkolnego. Dziękuję za trzyletnią współpracę Weronice, Zuzi, Wiktorii, Adzie i Patrycji z kl. 3b. Mam już grupkę chętnych z kl.1a. Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie jeszcze wiele pięknych prac.
Katarzyna Wałowska


zobacz zdjęcia
KONKURSY

„MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA”

W poniedziałek 13 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs dla klas drugich i trzecich „MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA”. Zadania konkursowe miały charakter zamknięty i dotyczyły rozwiązywania zagadek logicznych. Myślenie jest złożoną umiejętnością, wymagającą sprawnej uwagi, pamięci, opartą na inteligencji, ale także na wiedzy. Pierwsze miejsce zajęli: Mateusz Kubiak z kl.3b i Kuba Bielski z kl.3b, a trzecie Mateusz Mróz z kl.2a. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników.
Katarzyna Wałowska

e-Dziennik
Librus
Facebook
Facebook
Dla rodziców
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Doradca zawodowy
Rewalidacja
Dla ucznia
Prawa Dziecka
Projekty edukacyjne
Plan lekcji
Wykaz podręczników
Dodatkowe zajęcia
523,538 unikalne wizyty